ESF projekts "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs", 2018./2019. mācību gads


 02.10.2018. 8.a klase tipogrāfijā “VEITERS”

Šodien „VEITERS” ir viens no lielākajiem poligrāfijas uzņēmumiem Baltijas valstīs. Tipogrāfijas specializācija ir lokšņu ofseta druka un izgatavo augstākās kvalitātes pilnkrāsu iespiedprodukciju.

Ekskursijas laikā skolēni iepazinās ar modernākajām iespiedmašīnām un pēcapstrādes iekārtām, kas ļauj sasniegt vislabākos rezultātus visīsākajā laikā, kā arī nodrošināt maksimāli labu poligrāfijas darbu un citas produkcijas kvalitāti. Uzzināja, ka tipogrāfijā izmanto tikai labāko ražotāju izejmateriālus un papīru, tāpēc poligrāfija ir visaugstākās kvalitātes produkts, ka starp pastāvīgajiem klientiem ir: 20 izdevniecības, vairāk kā 28 reklāmaģentūras, 400 korporatīvie klienti no visdažādākajām nozarēm. Tipogrāfijā sniedz dizainera pakalpojumus, kuri palīdz izstrādāt maketu un sniedz dizaina idejas, pirmsdrukas sagatavošanu, ofseta druku, kas atšķiras ar lielisku precizitāti un spilgtumu, pēcdrukas apstrādi, produkcijas piegādi Latvijā un uz ārzemēm - Vāciju, Dāniju, Somiju, Nīderlandi, Beļģiju, Zviedriju, Lielbritāniju, Ungāriju, Lietuvu, Igauniju, Horvātiju. Apskatīja ražoto produkciju: grāmatas, žurnālus, laikrakstus, bērnu aktivitāšu grāmatas, spēles, plakātus, kalendārus, vizītkartes, brošūras, mapes, piezīmju blociņus, aploksnes, mapes, skrejlapas, bukletus, prospektus, katalogus, uzlīmes, atklātnes.

 


12.10.2018. Karjeras nedēļa 1. – 4. klasēm

8. – 12. oktobris sākumskolas klašu stāvā pagāja karjeras nedēļas noskaņās. Visas nedēļas garumā gaitenī varēja aplūkot sākumskolas klašu skolēnu zīmējumu izstādi “Es kļūšu par…”. Varam secināt, ka mūsu sākumskolnieku vidū populārākās profesijas ir:

  1. Veterinārārsts/ Frizieris (katra pārstāvēta 5 reizes);
  2. Gleznotājs (4 reizes);
  3. Paleontologs/ Kosmonauts/ Skolotājs (katra 3 reizes);
  4. Pilots/ Dziedātājs (katra 2 reizes).

Tuvākajos mēnešos sākumskolas klašu skolēni var gaidīt tikšanos ar augstākminēto profesiju pārstāvjiem.

Kopumā sākumskolnieki savos sapņos par nākotni bija ļoti radoši, drosmīgi un brīvi. 3. stāvā aug gan ornitologi un ķīmiķi, gan Lego komplektu izstrādātāji, gan sportisti, gan dzīvnieki patversmes darbinieki, gan atkritumu apsaimniekotāji, gan taksometru vadītāji.

Karjeras nedēļas laikā bija arī citi uzdevumi, kurus skolēni varēja veikt gan individuāli, gan klašu grupās, tādējādi apstiprinot un/vai paplašinot savas zināšanas par profesiju daudzveidību. Vislielāko interesi izsauca krustvārdu mīkla ar orientēšanās elementiem.

Popularizējot policista profesiju, jaunāko klašu skolēni mājturības stundā gatavoja policista rācijas no sulas vai piena paciņām.

Nedēļas noslēgumā klases un arī daži skolēni personīgi tika apbalvoti ar diplomiem par karjeras nedēļas laikā paveikto. Vislielāko aktivitāti visos karjeras nedēļas pasākumos kopumā izrādīja 3.b klase, visaktīvākie zīmējumu izstādes dalībnieki bija 1.a klases skolēni, visātrākie krustvārdu mīklas risinātāji – 4.a un 3.a, bet vislabākās zināšanas profesiju daudzveidības jomā parādīja 4.b klases skolēni. 2.b klase sajūsmināja ar savu saliedēto darbu komandā, risinot jebkuru uzdevumu, bet 1.b klasē atsevišķi tika sumināts Georgijs Korobkins, kurš vienīgais no visas klases noteiktajos termiņos bija atnesis zīmējumu, turklāt ļoti interesantu.11.10.2018. 5. klašu skolēni viesojas Zemgus poligrāfijas servisā

11. un 16. oktobrī 5. klašu skolēni iepazinās ar profesijām, kuru pārstāvji strādā mūsdienīga poligrāfijas uzņēmumā. Ekskursijas laikā skolēniem bija iespēja izsekot visiem darba posmiem, gatavojot plakātu no savas grupas fotogrāfijas. 5. klašu skolēni tagad zina gan to, cik nopelna kvalificēts darbinieks šāda veida uzņēmumā, gan arī to, kā tur smaržo. Tipogrāfija un poligrāfija tagad vairs nav tikai vārdi, tiem ir arī nozīme, skaņa un aromāts!26.09.2018. 1. un 2. klašu skolēni iepazīstas ar profesijām Latvijas leļļu teātrī

ESF karjeras atbalsta projekta ietvaros 1. un 2. klašu skolēni viesojās Latvijas leļļu teātrī, lai uzzinātu, kādu profesiju pārstāvji tur strādā. Skolēniem bija iespēja paviesoties aizkulisēs, leļļu un rekvizīta darbnīcās, izmēģināt roku dažāda veida leļļu vadīšanā, kā arī uzzināt citus leļļu teātra noslēpumus. 1. un 2. klašu skolēni tagad zina, ar ko teātrī nodarbojas gaismotājs, kādās telpās strādā leļļu mākslinieki, cik svarīga ir nevainojama kārtība aizkulisēs, ko nozīmē noslēpumainais vārds “rekvizīts” un daudz, daudz ko citu.

  

 

 

Uz lapas sākumu Top