Iniciatīva "Latvijas skolas soma"
2022./2023.m.g. - otrais semestris

Otrajā semestrī ar programmas Latvijas skolas soma" atbalstu mūsu skolēni apmeklējuši 24 kultūras norises, visi 727 cilvēki - vairāk, nekā jebkad. Pandēmijas gados centāmies rīkot pēc iespējas lielākus, vienlaikus visus aptverošus pasākumus, tagad skolotāji meklē to, kas vajadzīgs konkrētai klasei, konkrētam mācību/audzināšanas mērķim.
Un tā, 2.semestra pasākumu ģeogrāfija ir visai plaša:

  • Skolas aktu zālē tika skatīta filma "Janvāris" Barikāžu aizstāvju atceres dienā);
  • Modes muzejā notika ekspozīcijas izzināšana un zīmēšanas nodarbības;
  • Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā 9.klases aplūkoja Latvijas gleznotāju darbus valodas un literatūras stundu vajadzībām, bet 3.-4. klasēm notika nodarbības par krāsām un emocijām;
  • Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris  sniedza iespēju iedziļināties teātra vēsturē, apmeklēt aizkulises, izprast teātra lomu Rīgas mākslas dzīvē;
  • Skolas aktu zālē notika priecīgās un aktīvās I.Reiznieces un I.Mielavas nodarbības par latviešu tautas instrumentiem;
  • Un vēl - Latvijas Nacionālā bibliotēkā, P. Stradiņa Medicīnas Vēstures muzejs, Melngalvju Nams, Rīgas Zoodārzs (tur notika nodarbība par dzīvniekiem Latvijas kultūrā, kinoteātris Splendid Palace.

Īsi sakot – joprojām daudz iespēju izmantot programmas milzīgo piedāvājumu, lai mācības būtu daudzveidīgākas, un izpratne par Latvijas kultūru – arvien plašāka.

  


2022./2023.m.g. - pirmais semestris 

Noslēdzies mācību gada 1.semestris kopā ar programmu “Latvijas skolas soma”. Kā allaž, vislielāko uzmanību pievērsām iespējai skolēniem nepastarpināti piedzīvot kultūras pasākumus, iepazīt Latvijas kultūru un mākslu, piedalīties un apmeklēt pasākumus, tādejādi mazinot sociālo nevienlīdzību.

Un – mums izdevās, visiem skolas audzēkņiem bija iespēja apmeklēt dažādus, dažkārt pat vairākus, pasākumus.

Septembrī 5.klase apmeklēja nodarbību Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzeju;

2.un 6.klases iepazina vizuālo mākslu un mūziku, uzliekot virtuālās realitātes brilles un ieraugot pasauli citām acīm nodarbībās “Es saprotu literāro daiļdarbu caur mākslu” un “Mūzika un skaņa”; 

10. - 12.klases kultūras un mākslas virzienu priekšmetu stundās apmeklēja Kristiana Brektes un Modra Svilāna izstādi “Skaņurīki. Eksperimentālā laboratorija”.

1.un 7.klašu skolēni apmeklēja nodarbības par Rīgas vēsturi “Tehnoannas pagrabos”.

Oktobrī 10.klašu skolēni apmeklēja Latvijas nacionālo teātri, iepazīstos teātra aizkulises un vēsturi.

Novembra svētkos pamatskolas un vidusskolas audzēkņi latviešu valodas un literatūras skolotāju pavadījumā noskatījās filmas “Nameja gredzens” un “Dvēseļu putenis”.

Ziemassvētkiem tuvojoties, 1.-5.klašu bērni iepazina sveču liešanas tradīcijas un pieredzi Latvijā, devās uz DMDM uz nodarbību par tekstilmākslas vēsturi “Pinam+ sienam+ aužam”, bet vidusskolēni atkal devās uz Rīgas Mākslas telpu, apmeklēt A.Puntes un M. Šenteļeva meistardarbnīcu laikmetīgās mākslas iepazīšanai “Skaņas ekoloģija”.

  

Un mums ir tik daudz plānu 2.semestrim!:)  

 

Uz lapas sākumu Top