Skaļās lasīšanas sacensības

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensībās Rīgas reģionālajā finālā mūsu skolu pārstāvēja 5.a klases skolniece Darja Rudenko. Liels  paldies viņai par uzdrošināšanos un aktīvu piedalīšanos!

  


Sporta diena

Sporta dienu plānojām organizēt Vecāķu pludmalē, bet laika prognoze solīja iespējamu lietu, tādēļ šogad nolēmām sporta dienu pavadīt skolas sporta laukumā. Klases ar aizrautību sacentās dažādās sporta stacijās. Paldies organizatoriem - 12. klašu skolēniem!

  

  


Pēdējais zvans

Pēc divu gadu pārtraukuma, kad Pēdējo zvanu svinējām attālināti, skatoties datora ekrānā, šogad to atkal varējām svinēt skolā. Novēlam skolēniem labus rezultātus eksāmenos!


Pieteikšanās vienotam iestājpārbaudījumam Rīgā

Reģistrēšanās iestājpārbaudījumam, lai turpinātu mācības Rīgas vispārizglītojošo skolu 10. klasēs tiks atvērta 20. maijā.

Pieteikšanās poga pieejama šādos laika periodos: 10. klasēm no 20. maija plkst. 9.00 līdz 1. jūnija plkst. 9.00.

Iestājpārbaudījums, lai mācības turpinātu 10. klasēs Rīgas valsts ģimnāzijās un vidusskolās notiks 2022. gada 3. jūnijā plkst. 10.00.

Pārzinis personas datu apstrādei ir Rīgas valstspilsēts pašvaldība (Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments) Krišjāņa Valdemāra ielā 5, Rīgā, LV 1010, kontaktpersonas tālrunis 67026816, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Skolēnu padomes informācija par organizētajiem pasākumiem

Jaunais gads – jaunākās klases

2021. gada 21. Decembrī, Rīgas 22. vidusskolā notika Jaungada rīts 1. -2. klašu skolēniem. 10. klases skolnieks Gļebs Račkovs un 9. klases skolniece Anfisa Balašova tēloja Sala Vecīti un viņa mazmeitas – Sņeguročku.
Katras klases skolēni spēlēja dažādas spēlēs un minēja mīklas, pēc tam Sala Vecītis  un Sņeguročka svinīgi pasniedza katram skolēnam dāvaniņas.
Bērni palika apmierināti un laimīgi, bet Jaungada svētku priekšnojauta tikai palielinājās!

link Video

Jaunais gads 5. -12. klasēs

Jaungada svētku priekšvakarā skolēnu padome, ņemot vērā pandēmiskos ierobežojumus, organizēja kino konkursu “Oskars”, kurā piedalījās 5. -12. klašu skolēni. Izlozes rezultātā katra klase ieguva filmu žanru, kuros bija jāuzņem sava filma, līdz 6 minūtēm. Līdz 15. decembrim skolēniem bija iespēja atsūtīt savas filmas, pēc tam no 16. līdz 24. decembrim notika tiesvedība. Sakarā ar ziemas brīvdienām 2022. gada 1. janvārī vērtētāji informēja dalībniekus par rezultātiem elektroniskā formātā. Savukārt pirmdien, 10. janvārī, 7 klases saņēma balvas – “Oskara” statueti – par labākajām filmām.

 

link Video

Skolotāja diena

2021. gada 4. oktobrī, Rīgas 22. vidusskolā notika Skolotāja diena.
Skolēnu padome pārcēla visu pedagogu kolektīvu uz to laiku, kad viņi paši mācījās skolā. Skolotāji apsēdās pie “galda”  un nokļuva parastajā skolas darba dienā, kura sākās ar viedokļu nodarbību, bet beidzās ar pateicības stundu. Skolotājiem bija pat pusdienu pārtraukums, kuru laikā “pavāri” uzklāja galdu ar dažādiem kulinārijas izstrādājumiem. Savukārt pēdējā mācību stundā mūsu iemīļotāko skolotāju adresē tika izteikti sirsnīgākie pateicības vārdi par viņu darbietilpīgo darbu.

Pēc pasākuma, skolotāji,  papildinot savus enerģijas krājumus, ar labu noskaņojumu bija gatavi turpināt strādāt.

Radošie saieti

No 18. līdz 28. oktobrim 22. skolā notika radošie saieti. Šoreiz organizēt saietus - bija īsts izaicinājums, jo valsts ierobežojumi tekošajā situācijā nedeva mums iespēju tos realizēt klātienē. Mēs neesam izmisuši. 2021. gada radošie saieti ir attālināti  Microsoft Teams mācību platformā. Pasākumā piedalījās 8 komandas. Praktiski visi konkursi un spēles tika pārtaisīti uz savādāku formātu. Pat slaveno dziesmu aplis mēs veicām attālināti!

Igora Jovļeva vadībā, spēlējot viesiem zināmas dziesmas uz  ģitāras, bērni pie datora ekrāniem dziedāja un pat dejoja. No jebkuras situācijas mēs atrodam izeju un darām mūsu skolas dzīvi interesantāk!Golden voice Malta

10. klases skolniece Nataliya Artamonova, kopā ar mūzikas skolotāju, Irinu Parahņeviču, piedalījās Erasmus+ projektā, kura ietvaros arī notika Starptautiskais vokālais konkurss “Golden voice Malta”, kurā Nataliya dabūja godalgotu 3. vietu “teens” kategorijā! Tas bija neaizmirstams piedzīvojums - nedēļa pavadīta brīnišķīgajā Maltā. Erasmus projektā mēs iepazinamies ar daudziem ļoti spēcīgiem vokālistiem no Portugāles, Itālijas, Spānijas, Ungārijas, Austrijas, Bulgārijas un Maltas. Mums bija ekskursijas, video filmēšanas meistarklases, kopīga dziedāšana un team building pasākumi. Es, kā vokālā pedagoģe, strādāju Starptautīskā žurijas satāvā kopā ar Itālijas, Portugālijas, Ungārijas,Maltas, Spānijas vokālā ekspertiem un pedagoģiem. Paldies Erasmus programmai par iegūto pieredzi! Paldies direktorei un administrācijai par atsaucību un iespēju piedalīties šajā programmā! 

  


Skaļās lasīšanas sacensības

30.martā skolā norisinājās nacionālās skaļās lasīšanas sacensības Rīga lasa 1.kārta  5.klašu skolēniem. Tika rādīta prasme emocionāli aizraut klausītāju, 3 minūšu izvēlēta daiļdarba fragmenta lasīšanā. Žurija vienbalsīgi nolēma, ka 1.vietas ieguvēja ir 5.a klases skolniece Darja Rudenko, savukārt 2. un 3.vieta 5.b klases skolniekiem Nikitam Kranovam, Georgijam Baribinam. Novēlam veiksmi Darjai 2.kārtā- Rīgas finālā, kas notiks  maijā.


Zīmējumu konkurss TATJANAS DIENA

Lašor – Latvijas krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācijas
zīmējumu konkursa tēma šogad bija – „Korneja Čukovska grāmatas manā mājas bibliotēkā”.

  • Konkursa uzvarētāji: 3.vieta (5.-8.klašu grupā) – Sabrina Krieviņa (8.a klase)

Konkursa laureāti apbalvoti ar pateicības rakstiem par veiksmīgu piedalīšanos konkursā:

  • Arina Prokofjeva (6.a klase)
  • Kirils Kļimenko (6.a klase)
  • Francis Viktors Telešs (6.b klase)
  • Adelija Borovika (7.a klase)

Pedagogs Natālija Hroļenko tika apbalvota ar pateicības rakstu par skolēnu veiksmīgu sagatavošanu konkursam.

Apsveicam mūsu skolēnus!

 

  

 


Konkurss "Par Latvijas Republikas Satversmi"

Apsveicam! Satversmes tiesas 2021. gada septembrī izsludinātajā zīmējumu un domrakstu konkursā "Par Latvijas Republikas Satversmi" Atzinības rakstu saņems Rīgas 22. vidusskolas 6.a klases skolniece Poļina Dorfmane!

Paldies Poļinai par radošo iztēli un skolotājai Kitijai Umbraško un Natālijai Hroļenko par ieguldīto laiku un darbu!


https://www.satv.tiesa.gov.lv/konkurss/

 


Konkurss "Ziemassvētku talantu līga"

10.a klases skolniece Artamonova Nataša savas skolotājas Parahņevičas Irinas Nikolajevnas vadībā 2022.gada 8.-9.janvārī piedalījās starptautiskajā vokālistu konkursā "Ziemassvētku talantu līga", kas notika Lietuvas galvaspilsētā, Viļņā. Nataša izpildīja latviešu tautasdziesmu "Pāde". Priekšnesumu augsti novērtēja konkursa profesionālā žūrija. Viņa ieguva Grand Prix!

Apsveicam uzvarētāju un viņas skolotāju!Iepazīsti Saeimu

Š. g. 30. novembrī 9.b klase sociālo zinību stundu ietvaros piedalījās tiešsaistes lekcijā "Iepazīsti Saeimu". Lekcijas laikā skolēni iepazinās ar parlamenta darbu, likumdošanu, deputātu darbu, demokrātiju un sabiedrības līdzdalību.

Lekcijas laikā skolēniem bija iespēja piedalīties improvizētā auditorijas balsojumā un izteikt savu viedokli.

  


Skolotāju diena

1.oktobrī tika svinēta Skolotāju diena. Mūsu skolas skolēnu padome tradicionāli iepriecināja skolotājus ar tematisku koncertu, deva iespēju atcerēties sevi skolēna lomā, piedalīties konkursos un parādīt savas zināšanas neparastos mācību priekšmetos. Koncerta laikā mūsu skolas aktīvākie audzēkņi uzstājās skolotāju telā un aicināja viņus paklausīties dažādu paaudžu atbildes uz jautājumiem par skolu, minēt mūsdienu dziesmu vārdu turpinājumu, atšifrēt skolas priekšmetus, kuru nosaukumi tika paslēpti aiz emocijzīmēm un pārbaudīt savu intuīciju, meklējot patiesus apgalvojumus.Skolēni viņus iepriecināja arī ar iespēju izbaudīt tēju un nogaršot sarūpēto mielastu.

Svētku noskaņa bija ne tikai koncerta laikā, bet arī skolas gaiteņos.

Visa skola tika noformēta ar kartiņām kur tika minēti 100 iemesli, kādēļ skolēni ir pateicīgi saviem skolotājiem. Tomēr tas vēl nav viss, tradicionāli katrs skolotājs brīvajā brīdī varēja nobaudīt smalkmaizītes, kūku un svaigus augļus, kurus skolēni uzklāja skolotāju istabā. Šogad Skolotāju diena bija vienkārši lieliska un mēs esam pārliecināti, ka šī brīnišķīgās tradīcijas gars dzīvos vēl daudzus gadus.

  


Sveiciens Rīgas 22. vidusskolai!

Dārgie pedagogi, skolas vadības pārstāvji un visi darbinieki! No sirds sveicu Zinību dienā! Paldies par Jūsu darbu - novēlu izturību un gandarījumu par Jūsu veikuma novērtējumu.

link Video


Patiesā cieņā,
Mārtiņš Staķis,
Rīgas domes priekšsēdētāj


COVID-19 testēšana pirms mācību gada sākuma

Lai skolēniem būtu iespēja droši mācīties klātienē, pamatizglītības, vidējās un profesionālajās izglītības iestādēs tiks sākta līdz šim Latvijā vienlaikus veiktā apjomīgākā Covid-19 testēšana.

Informācija par testēšanu Rīgas 22. vidusskolā ir nosūtīta:

  • skolēniem, kas mācījās Rīgas 22. vidusskolā 2020./2021.m.g. uz E-klasi un oficiālo @edu.riga.lv epastu (pieslēdzas caur office.com, tad Outlook)
  • jaunajiem skolas skolēniem (t.sk. 1. un 10. klasēs) uz e-pastu, kurš ir norādīts iesniegumā par iestāšanos skolā.

Informāciju par 1. septembra svinīgo līniju publiskosim 30.08.2021., kad būsim apkopojuši testu rezultātus.

Izglītības un zinātnes ministrijas informācija par 2020./2021.m.g.

Izglītības un zinātnes ministrijas informācija par Covid-19

Uz lapas sākumu Top