ISIC apbalvo sekmīgākos skolēnus

ISIC Latvia mācību gada izskaņā 5 skolās apbalvoja centīgākos skolēnus. Jauniešu nominācijas izvirzīja pašas skolas, vērtējot gan skolēnu sekmes, gan dalību olimpiādēs, skolas un ārpusskolas pasākumos un konkursos.

Sekmīgākie skolēni tika nominēti piecās Latvijas skolās: Rīgas 22. vidusskolā, Ziemeļvalstu ģimnāzijā, Ulbrokas vidusskolā, Madonas Valsts ģimnāzijā un Mārupes vidusskolā.

Katrā skolā tika izvirzīti pieci sekmīgākie vidusskolēni, līdz ar to ISIC diplomus un vērtīgas balvas no sadarbības partneriem kopā šogad saņēma 25 skolēni. Sekmīgākos skolēnus atbalstīja un balvas sniedza Dāvanuserviss.lv, apģērbu veikals Hennes&Mauritz (H&M), Aerodium, Junge.lv, Brain-games.lv, Jāņa Rozes grāmatnīca. Papildus katras klases labākais skolēns savā īpašumā saņēma arī ISIC dāvanu kartes ar iespēju izveidot jaunu ISIC karti, ar kuru var gūt atlaides vairāk kā 750 vietās Latvijā un 125 000 vietās pasaulē.

Sekmīgāko skolēnu nominēšanas tradīciju ISIC Latvija iedibināja 2012.gadā. ISIC ir vienīgā starptautiskā UNESCO atzītā studentu, skolēnu, pasniedzēju identifikācijas un atlaižu karte, ko lieto vairāk kā 5 miljonu jauniešu visā pasaulē.

  


Rīgas 22. vidusskolā eksaktajām zināšanām redz nākotni

 "Ja tu iznesīsi no mājām visu, kas ir saistīts ar fiziku un ķīmiju, kas paliks pāri?"

Vārdi “fizika” un “ķīmija” spēj nobiedēt daudzus pieaugušos, kad viņi atceras savas mācību stundas skolā. Bet šie vārdi nebiedē bērnu, bet rada interesi. Mēs visi fiziku un ķīmiju neapzināti sākām mācīties jau no pašas mazotnes. Jebkas, ko mēs redzam, dzirdam, sataustām, saožam un sagaršojam, ir saistīts gan ar fiziku, gan ar ķīmiju. Zinātkāre ir ceļš uz zināšanām, bet zināšanas izskaidro brīnumus.

  

Skolā lielākoties akcentē teoriju, bet maz pievērš uzmanību praktiskajai pusei. Iepazīstot ķīmijas un fizikas pamatus, praktiski ir lieliska iespēja, lai skolēni papildinātu savas zināšanas, kuras var izmantot arī dzīvē. Lai noturētu un palielinātu to skolēnu interesi, kam ir vēlēšanās uzzināt un darīt vairāk par obligāto, no šī mācību gada skolā izveidots eksakto zinību klubiņš “Jaunais Pētnieks”, kurš darbojas sākumskolas vecuma grupā.

  

Mācību stundas tiek papildinātas ar novērojumiem un eksperimentiem, kas ļauj veidoties labākai izpratnei par attiecīgo tēmu. Praksē ir pierādījies, ka vislabāk skolēnus eksaktajās zināšanās var ieinteresēt, ja parāda, kur dabā un tehnikā teorētiskās zināšanas izpaužas. Cerams, ka eksaktās jomas aktivitātes Rīgas 22. vidusskolā palīdzēs skolēniem novērtēt iegūtās zināšanas un izvēlēties nākotni saistīt ar, manuprāt, tik ļoti vajadzīgajām inženierzinātnēm.

  

Sākumskolas aktivitātes “Jaunais Pētnieks” skolotāja Sarmīte Maskalāne


Tatjanas diena 2016

Konkursa žūrija apbalvoja mūsu skolas skolnieces ar diplomiem:

  • Natāliju Cicanovsku - "Par oriģinālu risinājumu",
  • Anželiku Līdumu - "Par izteiksmīgu attēlojumu",
  • Milāni Kazicāni - "Par precīzu tēmas nodošanu".Seminārs "Skolēnu ēdināšana..."

2016.g.18.februārī 12.b klases skolnieces Veronika Šušpanova un Anastasija Svetlova piedalījās Baltijas Studiju centra (BSC) rīkotajā darbseminārā "Skolēnu ēdināšana: attīstības redzējumi un to īstenošanas ceļi", kurā piedalījās Veselības un Zemkopības ministriju, pašvaldības, skolu ēdinātāju, nevalstisko organizaciju pārstavji. Seminārs notika pētnieciskā projekta "TRANSMANGO: Eiropas pārtikas un uztura drošību ietekmējošo pārmaiņu faktoru ietekmes novērtējums (2014 - 2018)" kontekstā.

 


Zīmējumu konkursi

„Mana apkaime. Manas apkaimes stāsts”

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments rudenī izsludināja zīmējumu un eseju konkursu „Mana apkaime. Manas apkaimes stāsts”, kurā bija aicināts piedalīties ikviens Rīgas skolu 5.-9.klašu skolēns. Bērni bija aicināti zīmēt vai esejas veidā pastāstīt par savu apkaimi – kādu viņi to redz šodien vai arī, kādu vēlētos redzēt nākotnē.

Mūsu skolas 8.b klases skolnieces Oļesja Jarovenko un Darja Čistjakova tika apbalvotas ar Pateicības diplomiem! Apsveicam!!!

“Esmu redzams – esmu drošs”

 2015.gada novembrī Valsts policijas rīkotajā zīmējumu konkursā “Esmu redzams – esmu drošs. Atstarotāju izmantošana ceļu satiksmē”, kurā ar saviem darbiem piedalījās daudzi mūsu sākumskolas klašu skolēni, Aleksandra Ivanova (3.b klase) tika apabalvota ar 1.vietu Rīgas Centra rajonā. Apsveicam!

 

 


"Zīmējam pasaku!"

Rīgas centrālās bibliotēkas Bērnu nodaļā notika bērnu zīmējumu konkursa dalībnieku apbalvošana pēc Rīgas bērnu rakstnieces Svetlanas Semjonovas bilingvālās pasaku grāmatas "Kam pieder sēne?" motīviem. (Pasākuma organizatori: Kultūras biedrība "Kultūras dialogs”, RCB).

Jaunie mākslinieki redzēja savu darbu izstādi un iepazinās ar rakstnieci.

Konkursā piedalījās Rīgas 10., 22., un 28.vidusskolas, privātskolas "Maksima" un Jelgavas skolu audzēkņi.

Mūsu skolu pārstāvēja 9 (3.-9.kl.) audzēkņi: Marija Gromova, Ņikita Orlovs, Valērija Sosova, Eleonora Aleksējeva, Viktorija Bahitova, Darja Čistjakova, Kamilla Nikitjuk, Anna Šolohova, Anna Novikova(9.c). Organizatori: skolas bibliotekāre Svetlana Semjonova un pedagogs Nataļja Hrolenko. Visi dalībnieki saņēma pateicības rakstus un dāvanas.

foto Foto

  


Rekviēms "Piemineklis"

Rīgas komponiste Nellija Hakele sacerēja rekviēmu "Piemineklis" ar mūsu (literārā pulciņa "Varavīksne-Gaisma”) audzēknes Kristīnas Rezvih dzejas vārdiem. Muzikālais sacerējums iekļauts jaunajā komponistes dziesmu un romanču diskā "Atzīšanās mīlestībā"(2015). Tāpat rekviēmam tika radīts arī klips (2016).

link Video

Noslēdzies Starptautiskais pasaku konkurss

 Starptautiskā literārā konkursa "Brīnumainā lotosa pasakas" (Vladivostokā) rezultāti, tika izvērtēti 2015. gada beigās. Konkursā, dažādās nominācijās, tai skaitā, jauno pasaku meistaru nominācijā, piedalījās 1504 pasakas no 15 pasaules valstīm (Austrālijas, Armēnijas, Baltkrievijas, Vācijas, Izraēlas, Kazahijas, Kanādas, Latvijas, Lietuvas, Moldāvijas, Krievijas, ASV, Ukrainas, Uzbekijas, Igaunijas). Finālā tika iekļautas 5 valstis: Baltkrievija, Latvija, Kanāda, Krievija un Uzbekija. Pēc konkursa rezultātu apkopošanas mūsu skolas bibliotekāre Svetlana Semjonova iekļuvusi 27 uzvarētāju - finālistu skaitā un ieguvusi 2. vietu vienā no nominācijām. Viņas vadītā literārā pulciņa audzēkne Alija Puriņa, tika atzīmēta ar diplomu.


Laimīgu Jauno 2016. gadu!!

Nominācijas 1.-4. klases

link Prezentācija

Nominācijas: 5.-12. klases

link Prezentācija


 Skolēni apmeklēs kultūras un izglītības centrus Rīgā

2015.gada 27.novembrī, no plkst. 9.00 – 19.00 Rīgas Purvciema vidusskola un International Association of Experts in Children Education on High Technologies (IAECEHT) ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu, projekta “Žurnālists. Spogulis Rīgai” ietvaros, vadīs trešo lietišķo spēli Rīgas skolu vecāko klašu skolēniem.

  Informācija-presei-III.pdf

 Mūsu komanda: Ņikita Selezņovs, Regina Furmanova, Ksenija Berjozkina, Arina Aleksejeva, Marija Stankeviča.

 


Radošie saieti 2015

Katru gadu Radošie saieti papildina skolas telpas ar savu burvību. Šajā gadā burvības bija vairāk, jo Saietu temats bija "Burvība"! Aptuveni 200 dalībnieki un 20 kapteiņi-burvji pabija maģiskajā Radošo saietu 2015 atmosfērā. Viņi piedzīvoja divas patiešām burvīgas nedēļas. (Uzzināt vairāk)


Seminārs "Matris Lingua"

 Iesācēji autori, kas dzīvo Latvijā un raksta dzeju, prozu vai dramaturģiju savā dzimtajā valodā (krievu, baltkrievu, poļu u.c.), kā arī vēlas attīstīt un pilnveidot savu meistarību, piedalījās konkursā "Matris Lingua" („Mātes valoda”).

 Konkursa 18 uzvarētāji uzaicināti uz semināru, kas notika no 2015. gada oktobra otrajā pusē un kura laikā bija iespēja no pieredzējušiem rakstniekiem, tulkiem un literatūras teorētiķiem dzirdēt savu darbu vērtējumu kā arī piedalīties meistardarbnīcā un klausīties lekcijas (Sergejs Morejno, Jurijs Kasjāničs, Pavels Vaskans, Irina Cigaļska u.c.) par svarīgiem literārā darba jautājumiem.

 Četrus konkursantus (Kristina Rezvohh, Aleksandrs Vasiļevskis, Kamilla Ņikitjuka, Natali Cicanovska) no Rigas 22. vidusskolas piedalījās seminārā. Tie ir skolas literāra pulciņa „Svet-Raduga” audzēkņi. Vadītāja - bibliotekāre Svetlana Semjonova.

Semināru rīko Latvijas Rakstnieku savienība un Literārās izglītības un jaunrades atbalsta centrs un atbalsta LR Kultūras ministrija. Seminārs notika LRS telpās.


Volejbols

Centra rajona sacensības volejbolā zēnu un meiteņu komandām 3 vieta! 

  


Karjeras nedēļa 2015

 2015.gada 5.-15.oktobris

 Karjeras nedēļas pasākumi Rīgā notiks no š.g. 5.oktobra līdz 15.oktobrim, nedēļas simbols ir durvis, tēma - „Atver profesijas durvis”. Durvis simboliski var atvērt uz iespēju, izdevību, karjeru un nākotni. Tiks uzrunāti pašvaldības uzņēmumi un iestādes ar aicinājumu piedalīties pasākumā ,,Pašvaldības uzņēmumi atver durvis pilsētas skolēniem” ar mērķi parādīt skolēniem darba tirgus iespējas un profesiju daudzveidību savā pilsētā.

  Rīgas 22. vidusskolas pasākumu plāns

Uz lapas sākumu Top